Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Комментарии

Syndication

feed-image My Blog

Форма входа

Календарь

<< < Декабрь 2015 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Творча зустріч з луганською письменницею Маргаритою Сурженко

  surgenko

  18 грудня у ЦМПБ в рамках Всеукраїнського туру відбулася творча зустріч користувачів бібліотеки з сучасною українською письменницею Маргаритою Сурженко. Авторка відвідує 18 міст: від Луцька та Львова до Краматорська і Дружківки, а також Костянтинівки, де спілкується з читачами про людей «по цей» і «по той» бік війни. У бібліотеці молода письменниця з Луганська презентувала свої книги «АТО. Історії зі Сходу на Захід» та «АТО. Нове життя. Історії з Заходу на Схід». Вчитель-волонтер з м. Краматорськ Оксана Проселкова представила авторку мешканцям міста.С

  Переїхавши у 2006 році до Києва на навчання, дівчина зрозуміла, що знайшла своє улюблене місто. Та доля подарувала їй невеличке випробування, яке пізніше стало джерелом натхнення для написання нових творів. У 2012 році Маргарита повернулася до Луганська й була свідком подій, які почали загострюватись навесні 2014 року. Влітку покинула місто, побувала в Кривому Розі, Луцьку, Києві, селі Головно на Волині. Усі ці події надихнули на написання її першої книжки «АТО. Історії зі Сходу на Захід», яку видала Літературна агенція «Discursus».
  Це розповідь про трьох зовсім різних людей, яких об’єднала ситуація, що трапилася у їхньому рідному Луганську. Вони не були знайомі, але знайшли один одного на Західній Україні. Герої книги вигадані, але події, які відбуваються у книзі, досить реальні. Перша героїня Ангеліна ніколи не покидала свого міста. Цінувала в житті тільки те, що її оточувало – комфортні умови. Але все змінила війна. Героїня втратила все. Вимушена була виїхати до Києва. Тут вона бачить – все, що пропагує російська пропаганда, не існує. Відбувається переосмислення цінностей, життя після війни змінилося. Війна дає молодим людям можливість змінити себе, знайти себе в житті.
  Книга Маргарити Сурженко «АТО. Нове життя. Історії з Заходу на Схід» – це спроба зрозуміти тих, хто опинився по той бік фронту й захотів там лишитися. Які мотиви і які ідеали? Яка любов і яка ненависть? Адже відчуття і почуття в усіх однакові. Адже кожен вміє відрізнити зло від добра. Але завжди хтось опиняється по той бік, а хтось – по цей.
Протягом дискусії між автором книжок і користувачами бібліотеки виявилося, що багато людей допомагають вимушено переміщеним особам (переселенцям). Відбувається їх реабілітація, працевлаштування, активізація їх діяльності. Саме ці книги допомагають тим, хто не може повернутися до своїх домівок, надихають оптимізмом.
  Книги Маргарити Сурженко «Історії зі Сходу на Захід» та «Нове життя. Історії з Заходу на Схід» є у фонді центральної міської публічної бібліотеки. Запрошуємо до читання.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить
"Блог Libraryart - территория творчества" Copyright © 2018
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.