Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Комментарии

Syndication

feed-image My Blog

Форма входа

Календарь

<< < Март 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 24
25 26 27 28 29 30 31

ХХV Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка

58bec91172469 1200

Дорогі друзі!
ХХV Всеукраїнський відкритий конкурс
читців імені Тараса Шевченка запрошує Вас до участі
20-21 квітня 2019 року, м. Київ

Організатор конкурсу – Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв.

Мета конкурсу – підтримка та професійне удосконалення талановитої молоді в жанрі художнього читання, сценічного та вокального мистецтва шляхом залучення до творчості Тараса Шевченка, а також класичної й сучасної української поезії.
Проведення конкурсу передбачає рішення таких завдань:
• вшанування пам’яті та популяризація творчості Тараса Шевченка, класичної та сучасної української поезії, мистецтва художнього читання, сценічного та вокального мистецтва;
• відродження мистецтва художнього читання;
• виявлення мистецьких талантів;
• духовно-патріотичне виховання молоді шляхом залучення до слова та співаної поезії Тараса Шевченка, класичної та сучасної української поезії й театральної справи;
• сприяння духовному єднанню молоді всіх регіонів України;
• встановлення дружніх зв’язків та творчих контактів з українською діаспорою й представниками всіх народів, що проживають в Україні.
Конкурс проводиться щорічно, широковідомий в Україні та за її межами. Започаткований 1991 року, конкурс став традиційним. У ньому беруть участь читці з України та інших держав. Конкурс проводиться Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв за підтримки Міністерства культури України двадцять п’ятий раз і присвячений 205-річчю від дня народження Тараса Шевченка.
Журі конкурсу складається з високопрофесійних митців.
Голова журі – народна артистка України Г.Г. Яблонська.
В конкурсі беруть участь аматори, учнівська молодь, студенти вищих та середніх культурно-освітніх закладів загальною кількістю близько 200 осіб.
Виступи учасників фестивалю оцінюються за такими номінаціями:
– художнє читання;
– літературно-музична композиція;
– вистави та уривки з вистав;
– співана поезія.
Вікові категорії:
– Виконавці-діти та дитячі театральні колективи:
1) 5-7 років;
2) 8-10 років;
3) 11-13 років
4) 14-17 років.
– Виконавці-аматори та аматорські театральні колективи;
– Виконавці та театральні колективи вищих навчальних закладів культури та мистецтв 1-2 рівнів акредитації;
– Виконавці та театральні колективи вищих навчальних закладів культури 3-4 рівнів акредитації;
– Професійні виконавці (артисти професійних театральних установ та концертних організацій, викладачі вищих навчальних закладів культури та мистецтв) та професійні театральні колективи;
Порядок виступу відбувається за рішенням журі конкурсу (зокрема, в абетковому порядку областей).
Оцінка виступу учасників здійснюється шляхом заповнення всіма членами журі спеціальної форми і проставляння оцінок за 10-бальною шкалою щодо кожного зі встановлених критеріїв. Підсумкова оцінка визначається шляхом підсумовування балів, проставлених учасникові всіма членами журі.
Переможці за окремими номінаціями визначаються звичайною більшістю голосів членів журі.
Переможці отримують звання лауреата та дипломанта конкурсу, нагороджуються Гран-прі, дипломами лауреата I, II, III ступенів у кожній номінації, дипломами.
Переможець(ці) серед наймолодших учасників конкурсу нагороджується дипломом «Мистецька надія».
Конкурсанти з України проходять відбіркові тури, що проводяться в областях науково-методичними центрами (ОНМЦ, ОЦНТ), вищими навчальними закладами. Переможці відбіркових турів направляються на ХХV Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка за поданням обласних науково-методичних центрів (центрів народної творчості), вищих навчальних закладів у кількості 4-5 читців від області, та по 1 ансамблю або театру читців. Також запрошуються представники обласних центрів, вищих навчальних закладів, учасники творчих лабораторій та ін.
До репертуару конкурсантів мають увійти твори Тараса Шевченка, українських класиків, сучасних українських та зарубіжних письменників, співана поезія (пісні на слова Тараса Шевченка).
Конкурсну програму читці можуть підготувати за одним із двох варіантів:
I варіант:
1) твір Т.Г. Шевченка;
2) твір сучасного українського письменника;
3) твір, обраний за власним уподобанням.
II варіант: Композиція за творами великого Кобзаря, сучасних українських авторів чи на вільну тему та твір Т. Г. Шевченка.
Тривалість виступу окремих читців та виконавців співаної поезії – до 10 хвилин, театрів читця – до 25 хвилин. Твори виконуються українською або іншими мовами, з обов’язковим поданням перекладу українською мовою.
За рішенням журі переможці нагороджуються призами: Гран-прі, званнями лауреата та дипломами лауреата I, II, III ступеня у кожній номінації, званнями дипломанта та дипломами. Переможець(ці) серед наймолодших учасників конкурсу нагороджується дипломом «Мистецька надія».
Орієнтована кількість учасників – 200 осіб з усіх областей України.
Всі учасники конкурсу отримують запрошення, програму учасника, сертифікат учасника. Переможці отримують диплом лауреата.
У культурній програмі конкурсу – безкоштовні екскурсії Музеями Національного Києво-Печерського заповідника, Національним музеєм Т.Г. Шевченка, Національним музеєм народної архітектури та побуту України, Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара», а також безкоштовне відвідування театрів.
Фінансування конкурсу:
Фінансування на проведення заходу не передбачено. Витрати на відрядження, поселення та харчування здійснюються за рахунок коштів установ, що направляють учасників на конкурс, за власний рахунок учасників конкурсу та з інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
Адреса:
Адреса оргкомітету:
Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, кафедра сценічного та аудіовізуального мистецтва: вул. Лаврська, 9, корпус 7, ауд. 106; тел. (050) 290 86 49 (Світлана Миколаївна Садовенко, керівник конкурсу).

Для участі у конкурсі необхідно до 14 квітня 2019 року надіслати заявки на електронну адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. з поміткою «ХХV Всеукраїнський відкритий конкурс читців» (відповідальний секретар конкурсу Олександра Ігорівна Чумак; тел. (099) 777 86 76).

Критеріями оцінки журі є:
1. Виявлення художнього смаку у виборі репертуару.
2. Розкриття теми та ідеї художнього твору, опанування його жанром і стилем, проникнення у внутрішній світ письменника.
3. Усвідомлення виконавцем свого надзавдання, опанування перспективою словесної дії, змістом, формою, логікою, композиційною побудовою, ритміко-інтонаційним звучанням художнього твору, уміння найяскравіше передавати кульмінаційний момент.
4. Виявлення багатства уяви, образного мислення, ступеня емоційної виразності, здатності органічно відчувати й відтворювати голосом живу музику художніх творів.
5. Володіння українською літературною вимовою, технікою мовлення, інтонаційною виразністю і дикційною чіткістю.
6. Використання невербальних виражальних засобів (міміки, жестів, поз, експресивно-виразних рухів, інтонації, тембру, пауз, звучності, сценічного тону голосу), що відображають найтонші переливи людських настроїв і почуттів та ін.

День заїзду 20 квітня, від’їзду – 21 квітня 2019 р.
Відкриття конкурсу 20 квітня 2019 року о 14.00 годині.
Реєстрація – 11.00

Співорганізатори конкурсу:
Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень
Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка
Національна всеукраїнська музична спілка
Національна рада жінок України
Всеукраїнський часопис для саморозвитку дітей «Я сам/а»
Всеукраїнське товариство «Знання»
Федерація жінок «За мир у всьому світі»
Київська «Просвіта»

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить
"Блог Libraryart - территория творчества" Copyright © 2018
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.