Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Комментарии

Syndication

feed-image My Blog

Форма входа

Календарь

<< < Октябрь 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Лялька-мотанка – родинний оберіг

   IMG 8248

   Символічний подарунок до ювілею центральної бібліотеки зробила майстриня Людмила Василівна Кожушко. Це родинний оберіг – лялька-мотанка.

  Лялька-мотанка або вузлова лялька - захисниця, ось таку назву має іграшка, якою колись бавилися діти, яку дівчата берегли аж до весілля, і яка виконувала роль оберегу.
  В будь-якому випадку, ви напевне звернули увагу, що народна вузлова лялька - це лялька без обличчя. Очі, брови, вуста, ніс ніколи не промальовувалися в ляльках-оберегах. І це зовсім не тому, що наші предки не вміли малювати. Згідно давніх вірувань, безлика лялька не зможе стати чиїм-небудь двійником, а отже - ніколи не принесе шкоди людині. Причому ні навмисно, ні випадково.
Слов’яни були впевнені: лялькам-оберегам не можна малювати обличчя ще й тому, що через очі ляльки в її господаря може вселитися злий дух.
   Власноруч зроблена лялька-мотанка має чарівну силу. Вона не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання. Таку ляльку мати передавала дочці, віддаючи заміж, а та, в свою чергу, дарувала Берегиню своїй дитині.
  Наші пращури вважали мотанку символом жіночої мудрості, надійним оберегом у дорозі, берегинею роду, посередником між живими та ще ненародженими. Берегиням на обличчі намотували хрести. Робили це для різних потреб - на щасливу долю, аби відступила хвороба, щоб пішов дощ, чи ж навпаки - вщухла злива.
  Кожен елемент одягу ляльки-мотанки для наших пращурів мав символічне значення: спідниця символізувала землю, сорочка - три часи: минулий, теперішній та майбутній, а хустка або стрічка - зв’язок із небом.
  Зелений колір - здоров’я, червоний - вважається захисним, рожевий - означає молодість.
Тому ляльку-берегиню можна подарувати молодій жінці, вправній господині. Ключ - порядок у домі, горщик з маслом і вузлик із зерном - ситість і достаток у родині, монетки - ощадливість і прибуток.
Вважалося, якщо виготовлений та улюблений оберіг наших предків - ляльку-мотанку поставити на покуті, або прикріпити над дверима, вона принесе щастя у Вашу оселю.
   Щиро дякуємо Людмилі Василівні за подарунок і бажаємо майстрині творчого натхнення.

IMG 8246

IMG 8247

Комментарии   

 
0 #2 Ирина 10.10.2018 15:01
В статье есть объяснение.
З ниток, клаптиків тканини
Та майстерного шиття
Оберіг є для родини
Для щасливого життя.
В ляльку-мотанку бабуся
Вклала працю та любов,
Віддала її матусі,
Щастя щоб тривало знов.
http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=700782
Цитировать
 
 
0 #1 Юрий 09.10.2018 11:34
А где же глазоньки у лялек-мотанок? :lol:
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить
"Блог Libraryart - территория творчества" Copyright © 2018
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.