Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Комментарии

Syndication

feed-image My Blog

Форма входа

Календарь

<< < Май 2025 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 Незалежний інтернет-портал талановитих людей Донбасу

 

  Донбас. Багата наша земля талановитими людьми. Всі, хто живе тут, люблять скупу, непомітну красу цього краю. Донбаські степи, ліси, балки надихали, надихають і будуть ще підкорювати серця всіх, хто коли-небудь жив тут. Багато з читачів Костянтинівської центральної міської публічної бібліотеки прекрасно вишивають, випалюють по дереву, займаються малюванням, аплікацією, в'язанням. Ми завжди намагаємося допомогти своїм читачам знаходити інформацію на допомогу їх захопленню, а також пропонуємо організувати на сайті виставку-хобі, яка не залишить байдужими всіх, хто милується цією красою. Фантазія майстрів і їх вміння перетворюють роботи в шедеври, які надають особливе тепло і затишок.

   Тут Ви можете поспілкуватися з місцевими поетами і письменниками, познайомитися з їхньою творчістю. А ще дуже цікаво, коли Ви самі творите - пишете відгуки, малюєте, створюєте власні вироби. Запрошуємо до співпраці! Надсилайте нам фото своїх творчих робіт!

Друга світова у цифрах і фактах

   Друга світова війна  – це найглобальніший та найбільш руйнівний конфлікт в історії людства. Починаючи з вересня 1939 року, частина території України знаходилася в епіцентрі бойових дій. Український народ відіграв значну роль у поразці нацизму. Війна пройшла через життя кожної української родини і є вагомою складовою історичної пам'яті українського суспільства. З Україною пов'язані основні вирішальні події радянсько-німецької війни, адже на нашій території відбувалася майже половина стратегічних операцій та розгромлено 60,6% сухопутних сил німецької армії.

Подробнее: Друга світова у цифрах і фактах

Я – майбутнє Донеччини

01 afisha majbutne donetchyny 2025

Гей, юні таланти Донеччини!
Мрієш про майбутнє України та рідного краю? Хочеш поділитися своїми думками та творчістю? Тоді бери участь в обласному конкурсі «Я – майбутнє Донеччини»!
Пиши вірші чи оповідання про свої мрії, про патріотів чи про любов до Донеччини!

Подробнее: Я – майбутнє Донеччини

Великдень: святкове натхнення

   «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!» — чуємо ми звідусіль у ці прекрасні весняні дні вже більше 2000 років. Великдень — одне з найсвітліших та найбільших християнських свят, яке з нетерпінням чекають діти по всьому світу.
   А як святкують Великдень за кордоном? Давай заглянемо до затишних осель Австрії, Італії, Іспанії, Польщі та ін. і дізнаємось про тамтешні традиції святкування Пасхи.
   Випікання пасок – особливе таїнство. У кожній родині Великодня випічка – це своя незвичайна історія і рецепт пасок. У кожного покоління – трепетні спогади, як це було в дитинстві. А було чарівно! Господарочка одягала ошатний фартух, ласкаво просила домочадців поводитися тихо і починала замішувати опару. Робила вона це з таким настроєм, ніби виконує особливу місію. Світлу, добру, довгоочікувану. Звичайно, пасочки виходили м’які, повітряні, ароматні. З нескінченно потужною, позитивною енергетикою. З голубами і гілочками з тіста або солодкими білими шапочками, за якими полювала дітвора. Дріжджові, сирні, шоколадні, з маком, за старовинним бабусиним рецептом. Українські паски знають і люблять усі.
   А ось, що печуть на Великдень у різних куточках світу, ві дізнаєтесь з розповіді центральної міської публічної бібліотеки. Пропонуємо топові десерти на будь-який смак "Паска за кордоном".

Пісня про рідне місто

Пісня про рідне місто, Костянтинівка
Серце міста · Юрій Лосев · Derb1k · Хейхал · Дербинський Владислав Сергійович · Скакодуб Данило Романович · Лосев Юрій Олександрович
Producer: Юрій Лосев
Producer: Derb1k
Producer: Хейхал
https://www.facebook.com/100030263481919/videos/1201789371602828?locale=uk_UA

Пісня "Костянтинівка" (веб-сайт Костянтинівка Мій Дім)

Цей кліп – музична подорож у серце нашого рідного міста, Костянтинівки. Тут оживають знайомі вулиці, пам'ятки та люди, які роблять наше місто таким особливим. Пісня наповнена любов'ю до рідного краю, його історії та неповторної атмосфери.
Костянтинівка – це більше, ніж просто місто, це дім, який об’єднує нас усіх.
Сайт: https://konstantinovka.dn.ua
Telegram: https://t.me/konstantinovkadn

Приєднуйтесь до Дня Землі

22 04 25

В Україні триває кампанія «Цифрове прибирання»: очисти гаджети — зберегти планету може кожен!
До 22 квітня в Україні триває національна кампанія «Цифрове прибирання», яка є частиною глобального руху Digital Cleanup Day. Ця ініціатива охоплює десятки країн світу та закликає людей очистити свої пристрої від цифрового сміття, зменшити споживання електроенергії та скоротити викиди парникових газів.
Покрокова інструкція доступна в новинах на сайті: letsdoitukraine.org
Зареєструйте результати до 21 квітня за посиланням: https://forms.gle/oZQwo4zvX9kkuxGx7

Подробнее: Приєднуйтесь до Дня Землі

До здоров’я з повагою

   Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня, починаючи з 1950 року, на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році. Цей день спрямований на привернення уваги до актуальних питань охорони здоров'я, що мають глобальне значення.
   У 2025 році тема Всесвітнього дня здоров’я – «Здоровий початок, надійне майбутнє» – «Healthy beginnings, hopeful futures» і присвячена здоров'ю матерів та новонароджених, підкреслюючи необхідність посилення зусиль для запобігання материнській та дитячій смертності.

Подробнее: До здоров’я з повагою

Джуді Муді – героїня, яку неможливо не полюбити!

Джуді Муді – героїня, яку неможливо не полюбити!
Вона винахідлива, непередбачувана і завжди потрапляє в пригоди! Хочете, щоб ваша дитина читала із задоволенням? Тоді серія книг про Джуді – саме те, що потрібно!
Дивіться в рілсі, за що її обожнюють діти!

Бог танцю родом із Києва

   2 квітня виповнюється 120-та річниця від дня народження легендарного українця, одного з найвидатніших балетмейстерів ХХ століття – Сержа Лифаря.

   Серж Лифар (фр. SergeLifar, (1905-1986)) – видатний французький артист балету, балетмейстер, теоретик танцю, колекціонер та бібліофіл українського походження. Народився в Києві. Емігрував у Францію у 1923 році. Був засновником Академії танцю при «Гранд-Опера», ректором Інституту хореографії та Університету танцю Парижа, почесним президентом Всесвітньої ради танцю ЮНЕСКО.

   Він створив понад 200 балетів, написав 25 книг, зокрема з історії та теорії танцю. В його творчій спадщині понад 100 картин та рисунків. Пристрасний бібліофіл, він зібрав одну з найцікавіших бібліотек свого часу.
   Митець помер у Лозанні, похований на цвинтарі Сент- Женев'єв-де-Буа, а на його могильній плиті написано – «Серж Лифар із Києва».
   Серж Лифар — це не просто ім’я. Це символ, що об'єднує покоління через красу і мистецтво балету. Спадщина Лифаря продовжує жити, надихаючи нових артистів на великі досягнення в класичному танці.
   Запрошуємо всіх охочих відкрити для себе унікальну історію життя і творчості Сержа Лифаря.

Не бійся жити

   31 березня 2025 року минає 90 років з дня народження Галини Леонідівни Гордасевич (1935 – 2001) – української поетеси й прозаїкині, перекладачки та громадської діячки. Галина Гордасевич належить до плеяди письменників-шістдесятників, які своєю творчістю та громадянською позицією впливали на культурне відродження України у ХХ столітті. Костянтинівська ЦМПБ презентує користувачам літературний портрет письменниці "Не бійся жити".

27 березня — Всесвітній день театру

27 березня — Всесвітній день театру!

Театр — це не лише сцена, завіса й актори. Це магія живої емоції, яка народжується тут і зараз . У книгах театр оживає через слова, а на сцені — через голос і рух.

Традиція Європейських столиць культури святкує цього року своє 40-річчя

   Починаючи з 1985 року, Європейська комісія щороку обирає одне або кілька міст у різних країнах Європи, які визнаються культурними столицями на найближчий рік.
   Таким чином чиновники хочуть привернути увагу до їхнього культурного розвитку, збільшити потоки туристів і отримати додаткове фінансування для їхньої інфраструктури.
   У різні роки цей титул отримували такі популярні туристичні міста, як Афіни (Греція), Флоренція (Італія), Амстердам (Нідерланди), Париж (Франція), Дублін (Ірландія), Мадрид (Іспанія), Лісабон (Португалія), Копенгаген (Данія), Болонья (Італія), Краків (Польща), Брюгге (Бельгія), Грац (Австрія), Сібіу (Румунія), Таллінн (Естонія), Марібор (Словенія), Вроцлав (Польща), Рієка (Хорватія) і багато інших.При цьому, згідно з рішенням Єврокомісії, культурними столицями Європи 2025 року визнано Нова-Горицю (Словенія) і Хемніц (Німеччина), які переймуть цей титул у Тарту (Естонія), Бад-Ішль (Австрія) і Буде (Норвегія). То чим же вони дивують?
   Інтернет-центр Костянтинівської ЦМПБ пропонує користувачам здійснити віртуальну подорож «Культурні столиці Європи: 2025 Словенія Нова Горица / Італія Гориція (спільна заявка), Німеччина Хемніц» і відвідати Європейські столиці культури.

 

До 130-ої річниці від дня народження українського письменника Максима Рильського

   

   19 березня українці відзначають 130-ту річницю з дня народження поета, перекладача, літературного критика, академіка Максима Рильського. Відомий письменник вже давно посідає гідне місце серед класиків української літератури, а його біографію вивчають у школах. У різні періоди, життя письменника не раз висіло на волосинці, що, за свідченнями, підтверджував сам Микита Хрущов. За даними Українського інституту національної пам’яті, Олесь Гончар свого часу назвав Рильського та його колег «поетами недостріляного Відродження». З метою відзначення Всесвітнього дня поезії, у межах Національного тижня читання поезії Костянтинівська ЦМПБ презентує користувачам онлайн листівку «Максим Рильський. Поет, перекладач, публіцист, громадський діяч».

Видатній українській письменниці Ліні Костенко - 95!

   19 березня святкує 95-річчя видатна українська письменниця Ліна Костенко. Її вважають однією з найповажніших українських митців, яку багато хто називає "совістю нації".
   Вона одна з небагатьох культурних діячів України, яка відмовилась отримувати звання Герой України.
   З початку війни на сході України письменниця приєдналася до гуманітарної акції "Другий фронт АТО" і передавала на фронт збірки своїх поезій.
   Після широкомасштабного вторгнення РФ вона не припиняла писати - між обстрілами, під час ракетних атак. Відмовилася залишати рідний Київ і казала, що жодного разу навіть не ховалася в бомбосховище.
"Сирени вили, блискало на склі.
То що - тікати? Бігти в бомбосховище?
А не діждав би фюрер у кремлі!
Хай сам боїться - він уже вчорашній.
Посіють бомби - ненависть пожнуть".
   З відзначення 95-ої річниці від дня народження видатної української письменниці Ліни Костенко, Всесвітнього дня поезії, у межах Національного тижня читання поезії Костянтинівська ЦМПБ пропонує користувачам онлайн добірку "Афоризми та цитати, які варто почути з творів Ліни Костенко".

Телефонна будка

11102025 телефонна будка

Той, без кого важко уявити Україну

   9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу. Пройшло 211 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії. Костянтинівська ЦМПБ дарує користувачам онлайн-листівку «Тарас Шевченко. Той, без кого важко уявити Україну».

Зі святом, дівчата! (Анатолій Сущев)

08032025 зі святом дівчата

Франко, який вражає… "Для домашнього огнища"

   Цю книгу ми домовилися читати в нашому мовному клубі. І знаєте що? Вона мене вразила! Вразив Франко як майстер психологічного детективу. Вразила і сама історія...

   Все починається так тепло, так світло: чоловік, який мріє про щасливу сім’ю, про домашній затишок, про кохання. Але щось іде не так. Дружина змінюється. Її погляд, її мовчання, її вчинки – усе насторожує. Що з нею? Що приховує ця сімейна ідилія?

   Франко майстерно напружує сюжет, змушує сумніватися, співчувати, аналізувати. І коли ти думаєш, що вже все зрозумів, він розгортає історію так, що стає моторошно.

   Чи варто читати? Однозначно! І не тільки як класику, а як захопливий роман, який зачепить за живе.

НАЗЫВАЮТ ЖДУНОМ

a04ca5750798c6f0c0f85fa726a366e8

НАЗЫВАЮТ ЖДУНОМ
Называют ждуном и клянут почём зря!
А я - сторож Земли, что взрастила меня.
А я - сторож Земли, где мой сад и мой дом.
Даже если умру, то жалеть мне о чём?!
Всё ж до боли знакомо, вперёд - наугад,
Разрываясь душою под гром кананад
На сто тысяч молекул, забыв про уют...
Но я - здесь, а не там, где вовеки не ждут.
Сохраню и спасу от любого огня
Той молитвой, что дом охраняет меня.
(Людмила Донченко,
г.Константиновка)

Краєзнавчий пеленг «І білий ряст, немов нитками Плете вінки поміж дерев»

  18 лютого виповнюється 80-та річниця від дня народження донецького українського поета Юрія Ряста. Занурившись у світ поезії Юрія Ряста, ми відкриваємо для себе безмежжя людських почуттів. Розкриваючи таємниці поетичної мови, вчимося бачити прекрасне в простому. Вивчаючи творчість відомого українського поета, розвиваємо власний літературний смак. Запрошуємо разом з бібліотекою дослідити історію своєї місцевості, вивчати літературні твори, натхненні рідною землею. Адже саме через літературу рідного краю ми можемо передати молодим поколінням любов до Батьківщини, почуття гордості за свій народ та впевненість у майбутньому.




"Блог Libraryart - территория творчества" Copyright © 2018
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.